Jak przygotować się do sesji ciążowej?

 

Kiedy najlepiej wykonywać sesję ciążową?

Sesję najlepiej wykonywać w 7-8 miesiącu ciąży. Jest to czas, kiedy brzuszek jest już bardzo ładnie zaokrąglony, a jednocześnie Wy czujecie się jeszcze na siłach, żeby swobodnie się poruszać, zmieniać sukienki i cieszyć się zdjęciami! Nie warto odkładać sesji na ostatnią chwilę, bo różnie to bywa z planowanymi terminami porodu i maluszek może chcieć wyjść na świat wcześniej : )

Co wziąć ze sobą na sesję?

Weź ze sobą dwa komplety bielizny – białą (lub cielistą) i czarną oraz szczotkę do włosów. W studiu czekają na Ciebie rozmaite suknie do sesji ciążowej, a także akcesoria typu koronkowe szlafroczki, wianki, kwiaty itp., ale jeżeli masz ochotę zabrać jeszcze jakąś prywatną kreację, to absolutnie się nie krępuj. Nie przejmuj się za bardzo butami, większość sukienek jest na tyle długa, że zakrywa stopy, a w studiu pozujemy na boso ; ) Jeżeli marzy Ci się plenerowa sesja ciążowa zimą lub późną jesienią, to konieczne zaopatrz się w bieliznę termiczną!

Jeśli chciałabyś, aby w sesji ciążowej uczestniczył również Twój partner i/lub starsze dziecko, to warto również pomyśleć o odpowiednich ubraniach dla nich. Unikajcie krzykliwych kolorów i napisów, a także mieszania wzorów (np. kratka + kropki + serduszka). Zachęcam Was do stonowanych palet barw, na pewno najbezpieczniejsze są beże i brązy albo szarości, ewentualnie przełamanie ich jakimś mocnym kolorem : )  Ach, no i na sesjach plenerowych/lifestylowych bardzo mile widziane są również Wasze zwierzaki!

Osobny temat to wszelkiego rodzaju dodatki. Jeżeli macie jakieś zainteresowania – jeździcie na harleyu, gracie na ukulele, pleciecie makramy – i chcielibyście wpleść jakiś taki akcent do sesji, to śmiało zabierzcie ze sobą takie rekwizyty. Nie musimy wykonywać wszystkich zdjęć w oparciu o Wasze zainteresowania (nie warto też na siłę szukać sobie jakiegoś fotogenicznego hobby), ale kilka zdjęć na pewno będzie fajnym dodatkiem. Kolejna kategoria to rzeczy Waszego maluszka, jeśli zaczęliście już kompletować wyprawkę lub posiadacie przedmioty z imieniem dziecka również możecie je ze sobą zabrać. To tylko przykłady, które mogą Was zainspirować, ale pamiętajmy też o nieprzeładowywaniu tego, co ma być w kadrze, nie odciągajmy uwagi od tego, co najważniejsze, czyli od Was i ciążowego brzuszka.

Czy makijaż na sesję jest konieczny?

Tak. Możesz go zrobić sama albo skorzystać z pomocy wizażystki, z którą współpracuję. Koszt profesjonalnego wizażu na sesję to 80 zł. Warto również zadbać o paznokcie, dłonie nieustannie będą się kręciły gdzieś przy brzuszku, więc z pewnością będą wyeksponowane. Pamiętaj, że te zdjęcia będą pamiątka na lata, warto więc zadbać o każdy detal : )

Gdzie odbywa się sesja?

Do wyboru są trzy typy sesji: plenerowa, studyjna oraz lifestyle. Sesje plenerowe odbywają się w Toruniu i okolicach, wspólnie ustalamy dokładne miejsce. Zdjęcia w plenerze zaczynamy ok.1,5 – 2 godziny przed zachodem słońca. Sesje studyjne wykonuję w moim domowym studiu, które również znajduje się w Toruniu, w godzinach przedpołudniowych. A sesję lifestyle robimy w Waszym domowym zaciszu, również w godzinach przedpołudniowych, aby wykorzystać dzienne światło. Domowy zakątek jest szczególnie fajnym pomysłem, jeżeli jesteście na etapie urządzania pokoiku dla swojego maluszka.

Ile trwa sesja?

Sama sesja bez makijażu trwa ok. 1,5 do 2 godzin. Jeżeli chciałabyś dodatkowo skorzystać z opcji wizażu, to należy doliczyć do tego czasu około godziny.

 

Czy macie jeszcze jakieś pytania? Chętnie odpowiem na nie w komentarzach : ) 

 

 
ZOBACZ TEŻ: FOTOGRAFIA CIĄŻOWA